Nowy numer 42/2019 Archiwum

Metropolia stwarza historyczną szansę

Apel w związku z pierwszym posiedzeniem zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wystosował arcybiskup katowicki Wiktor Skworc.

"Zwracam się do uczestników pierwszego posiedzenia zgromadzenia metropolitalnego, aby pamiętali, że dobro wspólne wymaga, by zaangażowanie w służbę na rzecz jego urzeczywistnienia było pełne, to znaczy nieoparte na okrojonych wizjach, podporządkowanych cząstkowym korzyściom, jakie można z niego czerpać, ale na logice, która dąży do podejmowania coraz szerszej odpowiedzialności" - napisał arcybiskup katowicki abp Wiktor Skworc w apelu wystosowanym w związku z pierwszym posiedzeniem zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Abp Skworc przypomniał, że powstanie Metropolii stwarza historyczną szansę zbudowania nowej jakości relacji społecznych i samorządowych, ukierunkowanych ku przyszłości. Podkreślił, że nie wolno jej zaprzepaścić ani storpedować.

Metropolita katowicki zwrócił uwagę, że dalsze losy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii znajdują się teraz w rękach 41 samorządów miast i gmin naszego województwa – one zadecydują, kto i jakimi sposobami będzie kładł jej fundamenty, budował jej struktury i zarządzał Metropolią, z którą mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia wiążą uzasadnione nadzieje na poprawę jakości życia najbardziej uprzemysłowionej aglomeracji naszego kraju.

Na następnej stronie - pełny tekst apelu arcybiskupa Wiktora Skworca.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL