Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pomogły restrukturyzacja i... wzrost cen

Polska Grupa Górnicza jest na plusie. W pierwszym półroczu 2017 roku wypracowała 8 mln złotych zysku netto.

– To wynik lepszy, niż zakładaliśmy. Ambicje mamy większe, ale pamiętajmy, że rok temu mieliśmy ponad miliard złotych straty! – mówił 23 sierpnia dziennikarzom Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

Wyniki pokazują, że pod względem finansowym lepiej radzi sobie „macierzysta” część PGG, czyli te kopalnie, które spółka przejęła w zeszłym roku po Kompanii Węglowej. Przyniosły w ostatnim półroczu 83 mln zł zysku.

– W zeszłym roku w tej grupie z pięciu kopalń tylko jedna odnotowywała wynik dodatni. W tym roku, po pierwszym półroczu, cztery z nich odnotowują wyniki dodatnie, a jedynie kopalnia "Piast-Ziemowit" odnotowuje wynik ujemny – poinformował Andrzej Paniczek, wiceprezes PGG. – Już widzimy efekty restrukturyzacji w części macierzystej. Odnotowujemy ciągłą redukcję kosztów – skomentował.

Odwrotne proporcje panują w kopalniach, które PGG przejęła 1 kwietnia tego roku po Katowickim Holdingu Węglowym. Cztery z nich są wciąż na minusie, a zysk wypracowała tylko jedna – kopalnia "Wujek". W pierwszym półroczu 2017 r. tych pięć kopalń przyniosło w sumie 75 mln zł straty.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL