Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ponownie sukces w Niepokalanowie

Kamila Dymarek z Lublińca wygrała w ogólnopolskim finale konkursu wiedzy biblijnej.

Okazała się najlepsza wśród 130 uczestników z całego kraju wyłonionych w diecezjalnym etapie. Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbywał się 5 i 6 czerwca w Niepokalanowie.

Kamila Dymarek jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. - Finał był rzeczywiście trudny, bo pytania były bardzo szczegółowe, ale tak naprawdę to nic mnie nie zaskoczyło. Szliśmy równo z tymi osobami, które zajęły drugie i trzecie miejsce, dużo było pytań na dogrywkę - podsumowuje rywalizację o pierwsze miejsce. W nagrodę wyjedzie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, gdzie jeszcze nie była.

- Siedmiu finalistów wyczerpało prawie całą pulę pytań. Obstawiano, że będzie 16 rund, a było chyba 12 i żeby znaleźć się na tych pierwszych trzech miejscach potrzebna była bardzo konkretna wiedza, wręcz specjalistyczna - mówi jej katecheta, o. Grzegorz Pawluś OMI z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

Na ogólnopolskim finale diecezję gliwicką razem z Kamilą reprezentowali Marcin Nastała z Gliwic i Wojciech Meiser z Tarnowskich Gór, który w ubiegłym roku w Niepokalanowie również zajął pierwsze miejsce.

W tym roku uczestnicy konkursu poznawali Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana. - Podobają mi się księgi prorockie, bo w nich Bóg mówi bezpośrednio do człowieka, nie przez opowiadania czy jakieś historie – mówiła po zwycięstwie w etapie diecezjalnym Kamila Dymarek. - Często też modliłam się nimi, więc samo mi się zapamiętywało. Tak naprawdę ważny jest konkurs i przygotowanie do niego, ale ważne jest też samo słowo Boże i przyjęcie go do siebie

Konkurs organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W całym kraju we wcześniejszych etapach uczestniczyło w nim prawie 30 tysięcy uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama