Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ćwierć wieku na naszych zdjęciach

Wystawa "25 lat diecezji gliwickiej w >Gościu Niedzielnym<" już otwarta! Przez tyle lat nagromadziła się niezliczona ilość kadrów, a przeglądanie starych numerów zajęło długie godziny…

Wyjątkową wystawę można już oglądać w sali ekspozycyjnej na II piętrze Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II obok katedry w Gliwicach. Na tematycznych planszach prezentujemy najważniejsze zdjęcia z dawnej i niedawnej historii diecezji gliwickiej wykonane przez dziennikarzy i fotoreporterów "Gościa Niedzielnego" oraz naszych współpracowników.

Fotografie podzieliliśmy na kilka kategorii. Są m.in. zdjęciowe relacje z miejsc pielgrzymowania naszych diecezjan, pamiętnej wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach i jego śmierci czy niedawnych Dni w Diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Oprócz zdjęć na wystawie pokazujemy też, jak zmieniała się szata graficzna naszego tygodnika - od pierwszego, jeszcze czarno-białego numeru "Gościa Gliwickiego" z 1992 roku, poprzez pierwsze strony numerów o ingresie bp. Jana Kopca czy ustanowienia bazyliki mniejszej w Rudach, aż do wydania, które otwierało zdjęcie młodzieży z Panamy i innych dalekich krajów, bawiącej się na tarnogórskim rynku w czasie zeszłorocznych Dni w Diecezji.

Przy okazji można przypomnieć sobie, o czym pisaliśmy 9, 12 czy 25 lat temu. Telegram do papieża, obraz po przejściu niszczycielskiej trąby powietrznej, a nawet zapowiedź występu śpiewających księży… Fotograficzne i tekstowe wspomnienia uzupełniamy kalendarium najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce przez ćwierć wieku istnienia diecezji.

Wystawę w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II obok gliwickiej katedry można oglądać do 26 kwietnia w godzinach otwarcia ośrodka. Później ekspozycja zostanie przeniesiona do Starego Opactwa w Rudach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma