Uniwersytet II i III-go wieku Akademii Ignatianum organizuje tzw. semestr propedeutyczny, na który składa się sześć spotkań o różnej tematyce. Nie ma dolnej, ani górnej granicy wieku uczestników. Celem tego semestru (od 1 kwietnia do 11 czerwca) jest zapoznanie słuchaczy ze specyfiką oraz funkcjonowaniem uniwersytetu, by rozeznać czy byliby chętni do uczestniczenia w takich zajęciach w nowym roku akademickim, w pełnym wymiarze godzin.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedynymi kosztami będzie dobrowolna ofiara na poczęstunek oraz koszty transportu w ramach jednodniowego „wykładu wyjazdowego”.
Regulamin oraz wszystkie szczegóły są dostępne w zakrystii parafii. Informacji udziela także: Magdalena Kielnar tel. 501 319 436, e-mail: magdalena.kielnar@gmail.com.
Aby się zapisać należy dostarczyć poprawnie wypełnioną deklarację – do zakrystii, kancelarii, lub przesłać drogą mailową. Zapisy potrwają do 27-go marca - ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Harmonogram i tematy spotkań:
- 1 kwietnia – Jak najdłużej zachować sprawność po 40-stce, po 60-stce + warsztat rękodzielniczy (od 15.30 do 19.00). Prowadzi mgr Karina Gorol – instruktor terapii zajęciowej; wykładowca na Uniwersytecie III-go wieku Akademii Ignatianum w Krakowie, wydział zamiejscowy w Mysłowicach; od 25 lat związana z pracą na rzecz podopiecznych różnych placówek opiekuńczych; obecnie pracuje w domu pomocy społecznej, jako terapeuta i dietetyk.
- 2 kwietnia – Prawo pracy a wyzwania współczesności (od 15.00 do 16.30). Prowadzi dr Michał Barański, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Socjalnej Wydziału Prawa i Administracji UŚ; posiada tytuł zawodowy Radcy Prawnego, współpracuje na polu stosowania prawa z takimi podmiotami jak kancelarie prawne, jednostki samorządu terytorialnego, czy spółki prawa handlowego; Wielka migracja. Początek czy koniec Europy (od 16.45 do 18.15). Prowadzi dr Bogdan Pliszka – doktor nauk politycznych, adiunkt w Katedrze Stosowanych Nauk Społecznych Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Obszar zainteresowań badawczych to socjologia, nauki polityczne i nauki o bezpieczeństwie.
- 22 kwietnia – Nowoczesne technologie wokół nas (od 15.00 do 16.15). Prowadzi mgr inż. Paweł Kluba – informatyk programista, od 3 lat Softwere Developer w firmie itSilesia, pasjonat gier komputerowych i planszowych. Interesuje się nowinkami technicznymi mającymi przybliżyć trójwymiarowy świat w codziennym życiu człowieka; Księstwo Bytomskie i jego władcy (od 16.30 do 18.00). Prowadzi mgr Sławomir Kałuża – doktorant Uniwersytetu Opolskiego, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, bytomianin.
- 23 kwietnia – Czarnobyl - życie w martwej strefie (od 15.00 do 17.00). Prowadzi mgr Dominik Wójcik – z zawodu dziennikarz, z zamiłowania eksplorator opuszczonych miejsce. Jeden z założycieli grupy Visible Past.
- 14 maja – Kraków- Akademia Ignatianum, Msza św. i wykład i czas w Krakowie
- 11 czerwca - Wspólna Msza św. o 18.00, po niej uroczysta agapa z rozdaniem świadectw.
«
‹
1
›
»
oceń artykuł