Nowy numer 25/2018 Archiwum

O beatyfikację księdza Blachnickiego

Modlitwa w Tarnowskich Górach w 30. rocznicę śmierci założyciela Ruchu Światło-Życie.

Eucharystii w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach będzie przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec. Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego 27 lutego rozpocznie się o godzinie 18.20.

Modlitwa będzie transmitowana przez TV TRWAM. Rozpoczęcie transmisji już od 17.30, zakończenie  przewidziane jest na 20.00.

Gościem „Rozmów niedokończonych” będzie bp Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego księdza Blachnickiego.

Tego dnia przed południem w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbędzie się konkurs wiedzy o życiu ks. Blachnickiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Również 27 lutego o 16.00 w Katowicach na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja naukowa „Polska teologia wyzwolenia wobec wyzwań współczesności” w 30. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego i 60. rocznicę powstania Krucjaty Wstrzemięźliwości. Szczegóły na: katowice.oaza.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma