Nowy numer 3/2021 Archiwum

Grypa atakuje Śląsk

Z powodu rosnącej liczby zachorowań na grypę Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wprowadziło czasowy zakaz odwiedzin w szpitalu.

Zakaz obowiązuje od 23 stycznia 2017 roku do odwołania. Powodem jego wprowadzenia jest zwiększająca się liczba zachorowań na grypę w woj. śląskim.

Jak tłumaczy Wojciech Gumułka, rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie, grypa może być dla małych pacjentów szpitala bardzo niebezpieczna, utrudnić leczenie i przyczynić się do wielu groźnych powikłań.

- Wprowadzenie zakazu odwiedzin w szpitalu w sytuacji zwiększania się zachorowań na grypę to przemyślane działanie. Chcemy chronić zdrowie naszych małych pacjentów, ale także ich bliskich oraz personelu medycznego. Szpital to duże skupisko ludzi i łatwo tu o kolejne zachorowania - mówi Irena Wolny, zastępca dyrektora GCZD do spraw lecznictwa.

Zakaz nie obejmuje rodziców lub opiekunów, którzy stale przebywają w placówce, opiekując się hospitalizowanymi dziećmi. Nie dotyczy też pacjentów poradni znajdujących się w szpitalu, a także wizyt na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Rocznie przyjmuje ok. 17 tysięcy pacjentów na oddziały szpitalne, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 30 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Placówka zatrudnia ponad 1000 pracowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama