Nowy numer 25/2021 Archiwum

W Bogu się wszystko wypełnia

W Kokotku odbywają się rekolekcje "Alfa i Omega" na zakończenie roku 2016.

Rozpoczęły się one wczoraj w oblackim Centrum Formacji NINIWA. Jest to czas wyciszenia, podsumowania minionego roku oraz zadumy nad przemijaniem, który zakończy się zabawą sylwestrową.

W planie pierwszego dnia były projekcja filmu, konferencja oraz Msza św., po której wieczór i noc młodzież przeżywała w ciszy i skupieniu. Na ostatni dzień roku zaplanowano między innymi dwie konferencje.

– "Alfa i Omega", czyli rekolekcje na zakończenie roku kalendarzowego, to czas życzeń na nowy rok, ale i refleksji. Rozważamy to, co jest początkiem i końcem, a jest nim Jezus. Wszystko zaczyna się w Bogu, to On ma słowo stwórcze i wszystko w Nim się wypełnia. Jeśli chcemy wypełnić nasze życie, serce i umysł, to tylko w Bogu – powiedział o. Tomasz Maniura OMI, odpowiedzialny za CF NINIWA.

Podczas zabawy sylwestrowej o północy planowanie jest składanie życzeń, a kwadrans później – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku i zabawa do białego rana. W rekolekcjach uczestniczy 30 osób z całej Polski, a na zabawie sylwestrowej ma być ponad 100 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama