Nowy numer 29/2021 Archiwum

Zarażajcie pokojem zwłaszcza dorosłych

Harcerze przekazali biskupowi Betlejemskie Światło Pokoju.

Członkowie Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej odwiedzili kurię diecezjalną z lampionami, w których przynieśli ogień przywieziony z Groty Narodzenia Pańskiego. W kaplicy, gdzie zebrali się przedstawiciele kilku wydziałów oraz siostry zakonne, przyjął ich bp Jan Kopiec.

Biskup powiedział, że "z Betlejem każdy z nas ma od najmłodszych lat swoje najpiękniejsze wspomnienia". Zaznaczył , by betlejemskiego światła nie traktować jednak tylko jako symbolu, ale "odważnie czynić pokój i oświetlać drogi dla dzisiejszego świata".

Zachęcał harcerzy, by sami mieli pokój w sercach, oraz by dzielili się nim z innymi ludźmi. - Zaczynajcie od swoich koleżanek i kolegów, ale zarażajcie nim także innych, zwłaszcza dorosłych, którym czasami trzeba bardzo mocno wytłumaczyć, że jednak to właśnie pokój jest najlepszą drogą, a nie obstawanie przy swoich racjach - mówił bp Kopiec.

Uczestnicy spotkania zaśpiewali razem kolędę i składali sobie świąteczne życzenia. Dwa dni wcześniej na gliwickim rynku harcerze przekazali betlejemski ogień mieszkańcom miasta. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.

Zarażajcie pokojem zwłaszcza dorosłych   Ks. Adam Fabiańczyk, notariusz gliwickiej kurii, odpala ogień z Betlejem Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama