Nowy numer 24/2021 Archiwum

W czwartek w południe Godzina Łaski

Jezuici w Gliwicach zapraszają już na 11.00 na uroczystą Mszę Świętą.

W Godzinę Łaski w południe 8 grudnia wiele kościołów będzie otwartych, żeby umożliwić wiernym modlitwę. Jezuici w Gliwicach zapraszają do sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej (na osiedlu Kopernika) na dodatkową Eucharystię o 11.00, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski. Skąd ta inicjatywa?

Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 1947 roku, powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

W czwartek w południe Godzina Łaski   Kościół jezuitów na osiedlu Kopernika w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama