Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

W czwartek w południe Godzina Łaski

Jezuici w Gliwicach zapraszają już na 11.00 na uroczystą Mszę Świętą.

W Godzinę Łaski w południe 8 grudnia wiele kościołów będzie otwartych, żeby umożliwić wiernym modlitwę. Jezuici w Gliwicach zapraszają do sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej (na osiedlu Kopernika) na dodatkową Eucharystię o 11.00, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski. Skąd ta inicjatywa?

Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 1947 roku, powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

Kościół jezuitów na osiedlu Kopernika w Gliwicach   Kościół jezuitów na osiedlu Kopernika w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma