Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Konkurs kompozytorski na śpiew ku czci Matki Bożej Opolskiej

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza twórców muzyki liturgicznej do konkursu.

Wpisując się w obchody 800-lecia Miasta Opola bp Andrzej Czaja serdecznie zaprasza wszystkich twórców muzyki liturgicznej do wzięcia udziału w konkursie kompozytorskim na śpiew ku czci Matki Bożej Opolskiej.

Przedmiotem konkursu jest nowopowstały tekst i melodia pieśni wraz z harmonizacją, a jego celem jest tworzenie nowego repertuaru liturgicznego związanego z kultem Matki Bożej w Opolu. Śpiew ma być przeznaczony do wykonywania przez zgromadzenie liturgiczne z towarzyszeniem organów.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 marca 2017. Jury zostanie powołane przez Biskupa Opolskiego.

Najlepsze śpiewy zostaną nagrodzone nagrodami pieniężnymi (szczegóły w regulaminie na następnej stronie) i wprowadzone do repertuaru liturgicznego. Pierwsze wykonanie pieśni będzie miało miejsce podczas uroczystej mszy świętej 21 czerwca 2017 r.

Organizatorami konkursu są Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej oraz Muzykologia Uniwersytetu Opolskiego.

Prace należy nadsyłać do 31 marca 2017 r. na adres: Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej, ul. Grunwaldzka 7, 45-054 Opole; z dopiskiem: Konkurs kompozytorski.

„Gość Opolski” jest patronem medialnym konkursu.

Regulamin na następnej stronie.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma