Nowy numer 21/2023 Archiwum

Przepis na szczęście... wieczne

"Modlitwa, niedzielna Eucharystia i sakrament pokuty to główne elementy pedagogii świętości" – napisał św. Jan Paweł II w ostatnim telegramie do wiernych Kościoła na Śląsku. Było to w roku 2004.

Przypominamy jego słowa w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych.

Oto fragmenty listu św. Jana Pawła II z 28 maja 2004 roku:

Naśladować Chrystusa to najbardziej podstawowy program, jaki tradycja chrześcijańska przekazuje z pokolenia na pokolenie począwszy od czasów apostolskich (...). Naśladować Chrystusa to kroczyć wiernie za Nim, coraz lepiej Go poznawać, słuchać Jego nauki i starać się realizować ją w codziennym życiu.

Zapraszałem do tego wszystkich wiernych w liście apostolskim "Novo millennio ineunte", upatrując w takim programie pewną drogę do świętości. Wskazywałem też na modlitwę, niedzielną Eucharystię i sakrament pokuty jako na główne elementy pedagogii świętości, opartej na naśladowaniu Chrystusa.

Dziś wracam do tych myśli, aby na nowo wskazać tę drogę świętości Wam (...). Niech naśladowanie Chrystusa w codzienności życia czyni Was świadkami Jego miłości we współczesnym świecie.

Niech wstawiennictwo Matki Najświętszej wyprasza wszystkim dni pełne pokoju, aby codzienne troski nie zagłuszały pragnienia naśladowania Chrystusa.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast