Nowy numer 46/2018 Archiwum

Walczą ze smogiem

750 starych kotłów lub pieców zniknie z województwa śląskiego. To efekt pilotażowego programu na rzecz likwidacji niskiej emisji dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 Program wywołał spory odzew ze strony mieszkańców regionu. W ciągu zaledwie dwóch tygodni naboru złożono ponad 1,5 tys. wniosków.

- Połowa osób, które się zgłosiły, otrzyma dofinansowanie na likwidację nieekologicznych kotłów - mówi Andrzej Pilot, prezes Funduszu.

Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców WFOŚiGW przekazał na likwidację przestarzałych źródeł ciepła 4,2 mln zł, choć początkowo miała to być dwa razy niższa kwota. Program dotyczył właścicieli domków jednorodzinnych.

Na konferencji prasowej w Katowicach Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, ogłosił też najbliższe plany dla poprawy jakości powietrza. Zapowiedział, że już niebawem ma zostać ogłoszony konkurs dotyczący transportu.

Konkurs ma być adresowany do miast, gmin i powiatów z województwa śląskiego. Wnioski o dofinansowanie samorządy będą mogły składać od końca września.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy