Nowy numer 20/2022 Archiwum

Dobry czas na więź z Bogiem

Ks. Andrzej Giszka opowiada o poruszeniu duchowym i tworzeniu środowiska wiary w areszcie śledczym.

Mira Fiutak: Kiedy pierwszy raz pomyślał Ksiądz o kursie Szkoły Nowej Ewangelizacji w areszcie?

Ks. Andrzej Giszka: Chodziłem z tym półtora roku. Co najmniej przez pół roku przed pierwszym kursem przygotowywaliśmy się do tego przez intensywną modlitwę. Miałem przeświadczenie, że Pan Bóg chce, żebyśmy weszli do aresztu z kursami ewangelizacyjnymi.

Pomysł nie wydawał się karko- łomny?

Widziałem, że indywidualna posługa jest potrzebna, bo ludzie mówią o swoich problemach, spowiadają się. Ale największe owoce przyniesie wtedy, gdy będzie grupa ludzi wierzących. Środowisko, w którym będą mogli rozmawiać na tematy wiary. W celach wielu spotyka się z wyśmiewaniem, że wiara jest oznaką słabości. A tu mogą zobaczyć, że nie są sami. Widziałem potrzebę stworzenia takiego środowiska wiary w areszcie, a kurs Nowe Życie daje taką perspektywę.

Pierwszy kurs odbył się na początku roku, kolejny w czerwcu. W każdym uczestniczyło 20 osób.

Takie mamy możliwości przestrzenne. Kursy prowadzone są razem z animatorami Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gliwicach. Po pierwszym, za który odpowiedzialny był ks. Artur Sepioło, zawiązała się 20-osobowa grupa biblijna. Raz w tygodniu spotyka się na rozważaniu słowa Bożego. Można powiedzieć, że jest to więzienna grupa SNE. Widzę niesamowitą zmianę tych ludzi. Wielu z nich ma pragnienie wejścia do wspólnoty, kiedy odbędą karę. Doświadczyli tego, jak łaska Pana Boga przemienia życie, daje nowy sens. Chcą żyć w inny sposób.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Odśwież stronę i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama