Nowy numer 3/2019 Archiwum

Prof. Jan Miodek obchodzi 70. urodziny

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców Wrocławia przechodzi na emeryturę.

Prof. Jan Miodek - językoznawca, niestrudzony popularyzator poprawnej polszczyzny, najbardziej rozpoznawalny wrocławianin i ulubieniec nie tylko studentów, znany przede wszystkim z zamiłowania do języka polskiego, Tarnowskich Gór, ale także śpiewu i piłki nożnej, krótko mówiąc: człowiek legenda - 7 czerwca kończy 70 lat. Z tej okazji Uniwersytet Wrocławski zachęca do udziału w akcji „Kartka dla Profesora Miodka”.

Profesor Miodek, który wypromował prawie 400 magistrów i 30 doktorów, po niemal 30 latach kierowania Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przechodzi na emeryturę. Jubileusz 70. rocznicy jego urodzin jest niepowtarzalną okazją do podziękowania za długoletnią działalność, wszechstronną aktywność i nieustającą życzliwość.

„Poszukujemy anegdot i wspomnień o Janie Miodku. Czekamy na wasze posty, maile, kartki i listy z życzeniami dla prof. Jana Miodka. Zbieramy także filmy oraz zdjęcia, które zrobiliście jako studenci, absolwenci, fani, przyjaciele - także takie, na których pozujecie razem z jubilatem. Obiecujemy, że wszystkie przesłane do nas materiały trafią do rąk Profesora 24 czerwca, kiedy będziemy obchodzić jego jubileusz” - czytamy w specjalnym komunikacie.

Swoje pamiątki należy przesłać elektronicznie na adres: promocja@uwr.edu.p lub pocztą tradycyjną na adres: Uniwersytet Wrocławski, Zespół ds. Promocji, pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław, z dopiskiem: „Prof. Miodek”.

Życzenia prof. Miodkowi można składać również za pośrednictwem Facebooka. Należy odszukać wydarzenie: „Kartka dla Profesora Miodka” i tam umieścić swój wpis.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy