Nowy numer 24/2018 Archiwum

Młodzi księża odpowiadają

Co ich cieszy w Kościele, czym jest dla nich kapłaństwo…

Sześciu nowych księży diecezji gliwickiej jeszcze przed święceniami odpowiedziało nam na kilka pytań. W ankiecie, którą otrzymali, przedstawiali się skąd pochodzą, gdzie się uczyli i czy mają rodzeństwo. Podawali też tematy swoich prac magisterskich i parafie, gdzie odbywali praktykę diakońską, czy są związani z jakimiś ruchami lub wspólnotami w Kościele, jakie hasła wybrali na prymicyjne obrazki. Prosiliśmy ich także, żeby napisali, czym jest dla nich kapłaństwo, jaka jest ich ulubiona księga lub/i postać biblijna oraz co ich cieszy, a co smuci w Kościele.

Jakie były odpowiedzi?

Wśród radości w Kościele wymienili bliskość Boga i ludzi, stale rosnącą liczbę ludzi, dla których wiara to nie tylko tradycja, zbiór dogmatów i nakazów moralnych, ale osobista relacja z Jezusem, różnorodność spotkanych ludzi, którzy poświęcili swoje życie Bogu. A wśród smutków - spotykany brak jedności, karierowiczostwo, postawa i podejście do życia niektórych kapłanów.

Wszystkie odpowiedzi wszystkich sześciu księży można znaleźć w Gościu Gliwickim na 22 maja i w e-wydaniu.

Neoprezbiterzy w dniu święceń w gliwickiej katedrze   Neoprezbiterzy w dniu święceń w gliwickiej katedrze Mira Fiutak / Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma