Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z rówieśnikami na scenie

Zakończył się 14. Festiwal Piosenki Religijnej w Lublińcu.

Z rówieśnikami na scenie   O. Jarosław Wachowski OMI z dyrekcją szkoły rozbawiali uczestników konkursu podczas oczekiwania na wyniki obrad jury Jan Maniura

Dwudniowe spotkanie muzyczne, 27 i 28 kwietnia, zorganizował Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu.

W pierwszym dniu wystąpiło 10 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Został odczytany list Andrzeja Gawrona, posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej. – Jestem przekonany, że dzięki krzewieniu wzorców zawartych w piosenkach religijnych można zdziałać na świecie wiele dobrego. Według św. Augustyna, kto śpiewa, modli się dwa razy. Niech wasza modlitwa i pieśń staje się solidnym fundamentem do budowy własnej życiowej postawy – napisał.

– Cieszę się, że usłyszymy słowa zawarte w piosenkach, mówiące o dobru, pięknie i Bogu, ale słowa bez muzyki nie miałyby duszy, i wiem, że tę duszę, którą macie w swoich sercach, ukażecie nam, słuchającym. Śpiewajcie Panu Bogu najpiękniejsze pieśni z waszych serc – zachęcał dzieci o. Jarosław Wachowski OMI, ekonom w klasztorze misjonarzy oblatów w Lublińcu.

Jury obradowało w składzie: Maria Domagała, dyrektor szkoły muzycznej w Lublińcu, Marian Kaczmarek, nauczyciel w szkole muzycznej w Lublińcu oraz Krzysztof Gembała, nauczyciel w Szkole im. św. Edyty Stein. – Jestem przekonana, że wszyscy uczestnicy tego festiwalu otrzymali od Boga wspaniały talent muzyczny, za który powinniśmy codziennie dziękować – mówiła Maria Domagała podczas ogłaszania wyników.

W kategorii klas I–III szkół podstawowych wyróżnienia otrzymali: Hanna Kowol, Mateusz Literacki, Lena Maroń, Emilia Kasprzyk, Karolina Kosytorz. Drugiego dnia występowały dzieci z placówek przedszkolnych powiatu Lublinieckiego. Swoje umiejętności zaprezentowało 16 uczestników, a wyróżnieni zostali: Amelia Cieśla, Jadwiga Obrębska, Marta Ogaza, Julia Szaforz, Anna Kampa, Nadia Burczinska, Karolina Blacha, Amelia Pipa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty.

Celem festiwalu było propagowanie treści religijnych w piosenkach, dekoracjach i choreografii, uwrażliwienie na śpiew, muzykę, rozwijanie słuchu muzycznego. A także umacnianie więzi między dziećmi z różnych środowisk oraz nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.

Z rówieśnikami na scenie   Uczestnicy i laureaci festiwalu z przedszkoli z dyrekcją szkoły oraz jury Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama