Nowy numer 33/2018 Archiwum

Będzie zespół związkowców i zarządu

Zajmie się on analizą kwestii spornych: średnią wynagrodzenia czy biznesplanem dla kopalń.

Tak przedstawiciele zarządu i związkowcy z Kompanii Węglowej zdecydowali we wtorek.

Tego dnia w spółce odbyła się kolejna tura rozmów związkowców z zarządem. - Rozmowy były trudne, ale konstruktywne - ocenia rzecznik KW, Tomasz Głogowski.

Powołany dziś zespół ma spotkać się we wtorek po świętach wielkanocnych, a na czwartek 31 marca zaplanowano kolejne rozmowy w szerszym gronie.

- Zespół ma przyjrzeć się wszystkim tym sprawom, które są sporne. Otrzyma wszystkie niezbędne do tego dokumenty i opracowania - zapewnia Tomasz Głogowski.

Rozmowy związkowców z zarządem dotyczą m.in. przekazanego stronie społecznej przed tygodniem biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej (PGG), która z początkiem maja ma przejąć kopalnie Kompanii. W kontekście biznesplanu dla PGG omawiany jest także poziom wynagrodzeń górników w nowej strukturze.

W zeszłym tygodniu w największej w kraju górniczej spółce odbył się audyt. O jego wynikach pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma