Nowy numer 28/2018 Archiwum

Talerz miłosierdzia z gwiazdami

W budynku Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu odbyło się kolejne wydarzenie w ramach kampanii społecznej "Pomagamy ze smakiem" organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Akcja "Talerz miłosierdzia" wystartowała 14 stycznia we Wrocławiu. Przez 12 miesięcy w różnych miejscach w Polsce znane osoby prezentują własne przepisy na smaczne dania, by zachęcić do pełnienia uczynków miłosierdzia - zwłaszcza wobec głodnych i potrzebujących.

W Zabrzu, w walentynkowym klimacie rozmów o miłości do bliźniego, lutowy przepis zaprezentowała złota medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska. Podzieliła się sposobem na przyrządzenie aromatycznej i zawiesistej zupy grochowej.

Potrawę przygotował Krzysztof Spętany, właściciel zabrzańskiej restauracji "Pod Kasztanami".

Z okazji 35-lecia powstania Towarzystwa oraz w 100. rocznicę śmierci św. Brata Alberta powstał unikatowy kalendarz z przepisami na ulubioną zupę m.in Natalii Kukulskiej, Natalii Lubrano, Kingi Preis, Ewy Wachowicz, Siostry Moniki (Albertynki), bp Edwarda Janiaka, Krzysztofa Kiljańskiego, Piotra Kucharskiego czy Roberta Makłowicza.

"Talerz miłosierdzia" w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu   "Talerz miłosierdzia" w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu Facebook Zgodnie z ideą św. Brata Alberta, towarzystwo jego imienia organizuje schronienie i strawę dla potrzebujących. Często dla podopiecznych jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia jest właśnie zupa serwowana przez cały rok w 90 placówkach organizacji.

Danie, które stale gości na stołach Polaków, dla organizatorów kampanii stało się symbolem pomagania. Znane osoby zaproszone do projektu podzieliły się swoimi ulubionymi przepisami na ten posiłek i poparły je swoimi osobistymi wizerunkami w celu zwrócenia uwagi na problem bezdomności i wykluczenia.

Przepis na zupę grochową Renaty Mauer-Różańskiej znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma