Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czternastki w dwóch ratach

Podobnie jak górnicy z KHW, pracownicy KW dostaną czternastkę w dwóch ratach.

Pierwszą ratę górnicy Kompanii Węglowej mają otrzymać do 15 lutego, drugą - do końca czerwca.

Warunki wypłacenia 14. pensji ustalił zarząd spółki, który wcześniej w tej sprawie odbył rozmowy ze związkowcami. Ostatnie prowadzono w środę i czwartek, ale nie przyniosły rozwiązania.

Pierwsza rata czternastki wyniesie 30 proc. należnej nagrody, druga - 70. Związkowcy chcieli, by w lutym wypłacono pracownikom 60 proc. należnej im nagrody.

Przypomnijmy, że porozumienia w sprawie czternastek po kilkukrotnych rozmowach nie udało wypracować się także w Katowickim Holdingu Węglowym.

Zarząd ustalił, że pracownicy pierwszą część wypłaty dostaną do 5 lutego, pozostałą do 2 lipca.

Porozumienie zawarto jedynie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie czternastki wypłacone mają być do 1 czerwca. Pracownicy otrzymać mają także odsetki.

Do tej pory, zgodnie z przepisami, górnicy czternastki w całości otrzymywali w lutym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma