Nowy numer 39/2023 Archiwum

W trzech kolorach za trzema królami przejdź do galerii

W Lublińcu już po raz trzeci w marszu za Mędrcami ze Wschodu wyszli ludzie w strojach królów i dam dworu, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu.

Punktualnie o 12.30 wyruszyły trzy nitki orszaku z trzech różnych miejsc i każdy w innym kolorze. Już tradycyjnie parafia św. Stanisława Kostki w zielonych strojach wyszła sprzed kaplicy wojskowej bł. Piotra Jerzego Frassatiego, spod swoich kościołów, parafia św. Mikołaja w kolorze niebieskim, a z parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża w kolorze czerwonym. W sumie w marszu uczestniczyło około 1500 osób.

Pochód był inscenizacją wydarzeń, które opisuje Ewangelia, o Mędrcach ze Wschodu, którzy pokonali długą drogę, aby oddać pokłon Jezusowi. Na lublinieckim rynku kiedy już spotkały się wszystkie nitki orszaku, odbyła się scenka, w której młodzież przedstawiła codzienne życie Heroda i jego żony oraz niespodziewaną wizytę Mędrców w ich pałacu.

Następnie wszyscy udali się pod kościół św. Stanisława Kostki, gdzie królowie złożyli dary małemu Jezusowi i oddali Mu pokłon. Odbyło się również wspólne kolędowanie z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Katolickich im. św. Edyty Stein.

Organizatorami orszaku było Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, burmistrz Miasta Lublińca oraz Kuria Diecezji Gliwickiej.

W trzech kolorach za trzema królami   Wspólne kolędowanie wraz z uczniami szkoły im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast