Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Betlejemskie Światło Pokoju dla gliwickiej kurii

Dwóch harcerzy i harcerka przekazali zapaloną świecę bp. Janowi Kopcowi.

Do kaplicy mieszczącej się w gmachu Kurii Diecezjalnej w Gliwicach harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przynieśli dwa lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju. Do zapalonej świecy dołączyli też świąteczne życzenia dla całego duchowieństwa.

Harcerze Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazują Betlejemskie Światło Pokoju bp. Janowi Kopcowi w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach   Harcerze Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazują Betlejemskie Światło Pokoju bp. Janowi Kopcowi w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach Szymon Zmarlicki /Foto Gość Harcerze przypomnieli ideę, z jaką w tym roku roznoszone jest światło: "Zauważ człowieka". Opowiadali też biskupowi o miejscach, z których płomień się rozprzestrzenia - m.in. z Wiednia i Zakopanego - na różne części świata.

  Szymon Zmarlicki /Foto Gość - Wpatrujcie się wszyscy w to piękne światło, bo sama idea jest niezwykle piękna. Wypadałoby tylko życzyć, by połączyła jeszcze tyle ludzi skłóconych i nienawidzących się. Jesteśmy tak podzieleni i tak mało w nas radości, która powinna w nas trwać - powiedział biskup.

  Szymon Zmarlicki /Foto Gość - Dlatego wy, młode pokolenie, bądźcie silni w tym, co robicie. Tym bardziej, że pukacie do bardzo wielu ludzi: do ludzi władzy, nauki... Gdybyśmy wszyscy się tak przejęli, to na pewno byłoby na tym świecie bardzo pięknie - dodał, życząc harcerzom jeszcze więcej energii i entuzjazmu.

  Szymon Zmarlicki /Foto Gość Betlejemskie Światło Pokoju to inicjatywa zapoczątkowana przed laty przez austriackich skautów. Dzień wcześniej na gliwickim rynku harcerze przekazali płomień na ręce ks. infułata Konrada Kołodzieja i Andrzeja Karasińskiego, sekretarza miasta. Zapalone światło wystawione jest w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w kaplicy adoracji, skąd można je zabrać do domu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma