Nowy numer 46/2019 Archiwum

Betlejemskie Światło Pokoju dla gliwickiej kurii

Dwóch harcerzy i harcerka przekazali zapaloną świecę bp. Janowi Kopcowi.

Do kaplicy mieszczącej się w gmachu Kurii Diecezjalnej w Gliwicach harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przynieśli dwa lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju. Do zapalonej świecy dołączyli też świąteczne życzenia dla całego duchowieństwa.

Betlejemskie Światło Pokoju dla gliwickiej kurii   Harcerze Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazują Betlejemskie Światło Pokoju bp. Janowi Kopcowi w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach Szymon Zmarlicki /Foto Gość Harcerze przypomnieli ideę, z jaką w tym roku roznoszone jest światło: "Zauważ człowieka". Opowiadali też biskupowi o miejscach, z których płomień się rozprzestrzenia - m.in. z Wiednia i Zakopanego - na różne części świata.

Betlejemskie Światło Pokoju dla gliwickiej kurii   Szymon Zmarlicki /Foto Gość - Wpatrujcie się wszyscy w to piękne światło, bo sama idea jest niezwykle piękna. Wypadałoby tylko życzyć, by połączyła jeszcze tyle ludzi skłóconych i nienawidzących się. Jesteśmy tak podzieleni i tak mało w nas radości, która powinna w nas trwać - powiedział biskup.

Betlejemskie Światło Pokoju dla gliwickiej kurii   Szymon Zmarlicki /Foto Gość - Dlatego wy, młode pokolenie, bądźcie silni w tym, co robicie. Tym bardziej, że pukacie do bardzo wielu ludzi: do ludzi władzy, nauki... Gdybyśmy wszyscy się tak przejęli, to na pewno byłoby na tym świecie bardzo pięknie - dodał, życząc harcerzom jeszcze więcej energii i entuzjazmu.

Betlejemskie Światło Pokoju dla gliwickiej kurii   Szymon Zmarlicki /Foto Gość Betlejemskie Światło Pokoju to inicjatywa zapoczątkowana przed laty przez austriackich skautów. Dzień wcześniej na gliwickim rynku harcerze przekazali płomień na ręce ks. infułata Konrada Kołodzieja i Andrzeja Karasińskiego, sekretarza miasta. Zapalone światło wystawione jest w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w kaplicy adoracji, skąd można je zabrać do domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama