Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Co miesiąc w innym miejscu

Modlitwa za miasto w kościele jego patrona.

W kościele św. Kamila, patrona Zabrza, o. Damian Czasz celebrował dziś Mszę świętą w intencji miasta i jego mieszkańców. Modlitwa przypadła w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i dzień rozpoczęcia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Modlitwa za miasto to inicjatywa, do której w Zabrzu przyłączają się różne osoby i wspólnoty. Jedna z inspiracji, związana jest z duchowością Wspólnoty Pustynia w Mieście, której celem jest codzienna troska jej członków o konkretne miejsce dla Boga w ich życiu oraz modlitwa wstawiennicza za środowiska i ludzi, pośród których żyją. Obecnie za przygotowanie odpowiedzialni są Jolanta i Jacek Zalewscy, zaangażowani we wspólnotę Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Modlitwa za miasto Zabrze odbywa się w 2. wtorki miesiąca podczas roku szkolnego, za każdym razem w innym kościele. Rozpoczyna się zawsze o 19.00 od półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu (zasadniczo w ciszy), a o 19.30 jest Eucharystia.

Terminy do wakacji:

  • 12 stycznia, kościół MB Różańcowej (Grzybowice)
  • 9 lutego, kościół św. Andrzeja (Centrum)
  • 8 marca, kościół św. Macieja (Maciejów)
  • 12 kwietnia, kościół św. Józefa (Centrum)
  • 10 maja, kościół św. Wojciecha (Osiedle Kopernika)
  • 14 czerwca, kościół św. Antoniego (Guido)

Eucharystia za miasto w kościele św. Kamila w Zabrzu   Eucharystia za miasto w kościele św. Kamila w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma