Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Szczęśliwi, którzy odpowiedzieli na zaproszenie

Decydujecie się dziś, aby w swoje normalne życie wpleść tę posługę dla dobra wspólnot, w których będziecie - powiedział bp Jan Kopiec do nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec ustanowił 20 nowych szafarzy. Dołączyli oni do grupy ponad pół tysiąca mężczyzn pomagających w rozdawaniu Komunii w diecezji gliwickiej.

Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Jan Kopiec, razem z kandydatami na nadzwyczajnych szafarzy modlili się też proboszczowie parafii, z których pochodzą. – Błogosławiony jest ten, który pozytywnie odpowiada na zaproszenie Boga – powiedział biskup gliwicki, nawiązując do obchodzonej uroczystości i decyzji Maryi, która na słowo usłyszane od Boga postanowiła w swoje życiowe plany wpleść powołanie, które jej objawił.

Biskup zachęcał do odkrywania pośród swojej codzienności tego, do czego ważnego powołuje nas Bóg. – Taką posługą jest właśnie posługa nadzwyczajnego szafarza Eucharystii. Zwłaszcza jeżeli sobie uświadomimy, że nie ma większej sprawy niż dzielenie się Chrystusem, umożliwianie każdemu człowiekowi kontaktu z Nim, szczególnie ludziom chorym, cierpiącym, przebywającym w domach. Ile radości, ale też wzniosłości daje ta posługa, którą w Kościele – obok innych przeznaczonych do niej – wypełniają nadzwyczajni szafarze – zauważył biskup gliwicki.  

Podczas uroczystości w katedrze zaśpiewał chór parafii św. Anny w Babicach pod dyrekcją Brygidy Tomali, a na organach zagrała Mariola Brzoska.

W grupie ponad 500 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej są ci, którzy podjęli to zadanie 25 lat temu w parafiach wówczas jeszcze należących do diecezji opolskiej.

Szczęśliwi, którzy odpowiedzieli na zaproszenie   Na zakończenie biskup gliwicki wręczył dekrety nowo ustanowionym szafarzom Mira Fiutak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama