Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ruszyła baza rodzin Szlachetnej Paczki

Do 12 grudnia możesz z niej wybrać rodzinę, której wolontariusze zaniosą przygotowany przez ciebie prezent.

"Jeden za wszystkich. Wszyscy za jednego!" - to hasło tegorocznej, 15. edycji Szlachetnej Paczki, akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.

Dzięki niej co roku tysiące ubogich rodzin otrzymuje bożonarodzeniowe prezenty. Wcześniej ich sytuację poznają wolontariusze, którzy dokładnie oceniają, czego najbardziej potrzebuje dana rodzina. Śląska baza Paczki właśnie się tworzy, można z niej wybrać osoby, którym najbardziej chciałoby się pomóc.

Finał tegorocznej akcji odbędzie się 12 i 13 grudnia. Bazę rodzin ze Śląska znaleźć można tutaj.

Więcej o Szlachetnej Paczce przeczytasz na stronie ogólnopolskiej oraz na Facebooku.

Akcję wesprzeć można także wpłacając darowizny na konto podane na stronie powyżej.

W zeszłym roku w naszym województwie w akcję zaangażowało się ok. 1200 wolontariuszy, którzy dzięki darczyńcom z pomocą dotarli do 2500 rodzin z 67 rejonów Śląska.

W całej Polsce Paczka zjednoczyła ponad 800 tys. osób.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma