Nowy numer 21/2022 Archiwum

W sali konferencyjnej zawalił się sufit

Dziesięć osób zostało poszkodowanych po wypadku w hotelu w Bytomiu.

Do zdarzenia doszło po południu podczas szkolenia, jakie odbywało się w sali konferencyjnej hotelu przy ulicy Konstytucji 91. W pomieszczeniu przebywało wtedy kilkanaście osób, z których dziesięć zostało poszkodowanych.

Na miejscu pojawiły się dwa zespoły ratownicze Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Jedna osoba trafiła do szpitala. To 35-latka, która doznała urazów głowy i klatki piersiowej. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Reszcie poszkodowanym udzielono pomocy na miejscu.

Według relacji przekazanych mediom przez strażaków, podwieszany gipsowo-kartonowy sufit o powierzchni 64 m kw. w całości spadł na stół konferencyjny. Dzięki temu, że nie runął nagle, lecz odrywał się powoli, wielu przebywającym tam gościom udało się uciec, zaś pozostali wydostali się z pomieszczenia o własnych siłach.

Policyjni śledczy ustalają teraz, czy w hotelu doszło do zaniedbań. Wiadomo, że budynek nie jest nowy, lecz był niedawno wyremontowany.

Sala, w której doszło do zdarzenia, oraz jeszcze jedno sąsiednie pomieszczenie decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zostały wyłączone z użytku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama