Nowy numer 29/2021 Archiwum

Budowa DTŚ już mniej uciążliwa

Wczesnym rankiem otwarto przebudowany fragment ulicy Zwycięstwa w Gliwicach. Jezdnię odtworzono w newralgicznym punkcie budowy Drogowej Trasy Średnicowej - na stropach tunelu, w którym "średnicówka" przebiega w ścisłym centrum miasta.

Ulica Zwycięstwa była nieprzejezdna przez 10 miesięcy w związku z trwającą budową ostatniej części Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Choć zamknięty odcinek miał zaledwie 150 metrów, to generował olbrzymie korki i zmuszał kierowców do kilkukilometrowych objazdów.

Pod ulicami Zwycięstwa i Dworcową przebiega prawie 500-metrowy tunel DTŚ. Jezdnia mogła powstać dopiero po wykonaniu stropów tego obiektu, odwodnienia oraz po przezbrojeniu podziemnych sieci – gazociągu, wodociągu, kabli energetycznych i teletechnicznych.

Ulica Zwycięstwa ma nową jezdnię o szerokości 10,5 m oraz obustronne chodniki. Odtworzono oświetlenie, a w przyszłym roku cała ul. Zwycięstwa ma zyskać nową iluminację, adekwatną do jej reprezentacyjnego charakteru.

Ważna informacja dla kierowców jest taka, że wraca wcześniejsza organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Wyszyńskiego. Od strony ul. Dworcowej z lewego pasa przejeżdża się na wprost, a z prawego w prawo.

Budowa DTŚ już mniej uciążliwa   W przyszłym roku cała ul. Zwycięstwa ma zyskać nową iluminację K.Krzemiński Od dziś na swoje stałe trasy powracają też autobusy linii A4, A4N i 224. Ze względu na zmianę czasu przejazdu KZK GOP wprowadził korekty do rozkładów.

W grudniu ma zakończyć się – ujęte w projekcie DTŚ – zagospodarowanie nowej miejskiej przestrzeni, która powstała nad tunelem po obydwu stronach ulicy Zwycięstwa. W części łączącej się z Parkiem Chopina, wiodącej w kierunku Palmiarni Miejskiej, znajdzie się zieleniec ze ścieżkami, ławkami i latarniami. W części łączącej się z ulicą Dworcową powstaną miejsca parkingowe.

Otwarty fragment ulicy Zwycięstwa to kolejny element miejskiego układu drogowego zmienianego w ramach budowy DTŚ, z którego mogą już korzystać kierowcy. Następnym krokiem będzie udostępnienie nowego mostu nad Kłodnicą wraz z przebudowanymi ulicami Orlickiego i Jana Śliwki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama