Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowy zarząd w JSW

Prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej Edward Szlęk złożył rezygnację ze stanowiska. Powodem jest zły stan zdrowia.

Zarząd spółki wyznaczył na zastępcę prezesa Józefa Myrczka, przewodniczącego Rady Nadzorczej od 2010 roku. Wybrano także dwóch wiceprezesów. Nowym członkiem zarządu ds. technicznych został Aleksander Wardas, a członkiem zarządu ds. strategii - Tomasz Gawlik.

Edward Szlęk sprawował funkcję prezesa JSW od 27 kwietnia tego roku. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Zagórowskiego, który w lutym złożył rezygnację, co zakończyło burzliwy 17-dniowy strajk w spółce.

Nowy p.o. prezesa spółki ukończył studia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Jest doktorem habilitowanym nauk chemicznych. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma