Nowy numer 33/2018 Archiwum

Śmierć po dopalaczach

Stan 8 pacjentów po zatruciach jest ciężki. W szpitalach w województwie śląskim pozostaje 21 osób.

Od początku lipca liczba zgłoszeń dotyczących zatrucia dopalaczami w naszym województwie to prawie 700. Do szpitali trafiło ponad 400 osób. Zmarła jedna z nich.

Wzrost liczby zatruć po dopalaczach obserwowany jest od dwóch lat. W ubiegłym roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała w całym regionie 602 przypadki zatruć dopalaczami; trzy osoby zmarły.

Do połowy lipca 2015 roku zarejestrowano ponad 900 przypadków zatruć dopalaczami. Według danych sanepidu najliczniejszą grupą ofiar dopalaczy są młodzi ludzie w wieku od 15 do 24 lat.

Główny Inspektor Sanitarny udostępnił ulotkę dla rodziców i opiekunów, w której zawarto informacje, czym są dopalacze, na jakie zachowania dzieci i młodzieży powinno się zwracać szczególną uwagę i co zrobić, gdy podejrzewamy kogoś o bycie pod wpływem narkotyków.

Pomocy szukać można także pod numerami tel.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma