Nowy numer 33/2018 Archiwum

Prezes Kolei Śląskich odwołany

Piotra Bramorskiego zastąpi na razie dotychczasowa wiceprezes Renata Szczygieł.

Decyzję o odwołaniu Piotra Bramorskiego Rada Nadzorcza Kolei Śląskich podjęła w poniedziałek w godzinach popołudniowych.

Podjęta przez nich decyzja związana jest z problemami wizerunkowymi przewoźnika po publikacji wyników kontroli Urzędu Transportu Kolejowego.

Jak podaje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, kontrola wskazała na uchybienia w zakresie administrowania taborem spółki. Według Rady Nadzorczej oraz Zarządu Województwa, który dofinansowuje Koleje Śląskie, taka sytuacja przyczynia się do utraty zaufania pasażerów w chwili, gdy przewoźnik uzyskał stabilność finansową na rynku kolejowym.  

Prezesa spółki do czasu powołania kogoś nowego zastąpi Renata Szczygieł, wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.

P. Bramorski prezesem był od października 2013 r. Nie był przedtem związany zawodowo z kolejnictwem i transportem. Z wykształcenia jest ekonomistą, specjalistą w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami oraz ich finansami. Na stanowisku zastąpił Michała Borowskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma