GN 32/2018 Archiwum

Spacer po Gliwicach z audioprzewodnikiem

Do Palmiarni, pod dawny Hotel Haus Oberschlesien czy mury obronne miasta zaprowadzi nas audioprzewodnik. Opowie o nim i pomoże zorientować się w terenie.

Mogą z niego skorzystać odwiedzający Gliwice w czasie wakacji oraz mieszkańcy, którzy teraz mają więcej czasu na bliższe poznanie swojego miasta. W audioprzewodniku oprócz polskiej przygotowane zostały też wersje obcojęzyczne: angielska i niemiecka.

Jedna trasa to „Spacer po Starym Mieście”. Korzystając z niej, wyruszamy spod Zamku Piastowskiego i odwiedzamy najstarsze obiekty architektoniczne Gliwic, takie jak mury obronne czy kościół Wszystkich Świętych.

Druga to „Spacer po Śródmieściu”, tu poznamy obiekty związane z rozwojem industrializacji w II połowie XIX wieku. Wyruszamy spod neogotyckiego budynku Poczty Głównej i idąc tym szlakiem, trafiamy do Willi Caro, poznajemy kamienice przy ul. Zwycięstwa; przewodnik zaprowadzi nas też do Hotelu Haus Oberschlesien, obecnie siedziby Urzędu Miasta, domu handlowego DEFAKA/IKAR czy parku Chopina z Palmiarnią.

Trasy zaplanowane zostały na 40-60 minut. Dla lepszej orientacji w terenie audioprzewodnik wyświetla zdjęcia oraz mapę terenu. Informacje przy danym obiekcie uruchamiają się automatycznie dzięki nawigacji satelitarnej GPS. Przygotowane zostały też specjalne wersje zwiedzania dla młodszych odbiorców w wieku 9-12 lat.

Na zwiedzających czeka kilkadziesiąt audioprzewodników, które za okazaniem dowodu osobistego i kaucją 50 zł można wypożyczyć w dwóch miejscach - w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w kinie Bajka oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Edukacji Regionalnej w Zamku Piastowskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma