Nowy numer 3/2019 Archiwum

Chodnik, siłownia lub jeszcze coś innego

Już 16-latkowie mogą decydować o zmianach w swoim mieście.

W Gliwicach trwa głosowanie w tzw. budżecie partycypacyjnym. Mieszkańcy tego miasta mają na to czas do 22 czerwca. Pod głosowanie poddanych zostało tu 36 zadań inwestycyjnych i remontowych. Propozycje dotyczą różnych dzielnic, wiele wśród nich remontów chodników i jezdni, ale jest także malowanie przedszkola czy wybieg dla psów. W 2016 roku zrealizowane zostaną te, na które zagłosuje najwięcej osób i które zmieszczą się w limitach finansowania.     

W tym roku można głosować nie tylko przez internet, ale także w formie tradycyjnej – na formularzach papierowych.

Każdy gliwiczanin od 16. roku życia może zagłosować tylko jeden raz na jedno wybrane zadanie – albo na formularzu elektronicznym, albo na papierowym. Oddanie większej liczby głosów unieważni je wszystkie.

Formularz elektroniczny do głosowania dostępny jest na stronie www.gliwice.eu (trzeba kliknąć na baner na górze strony z napisem „Budżet 2016. Glosowanie”). Głos w formie tradycyjnej można oddać w punktach konsultacyjnych, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Znajdują się one w Urzędzie Miejskim i w niektórych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, jeden z nich czynny jest w CH FORUM. W punktach tych można też poprosić o pomoc w wypełnieniu formularza (ich wykaz jest na stronie www.gliwice.eu oraz w „Miejskim Serwisie Informacyjnym – Gliwice” – w wydaniach z 11 i 18 czerwca).

Głosować można też listownie. Wypełniony formularz należy wysłać na adres: Urząd Miejski w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice, w kopertach opisanych „BUDŻET 2016 – GŁOSOWANIE”. Za dzień oddania głosu przyjmuje się datę doręczenia korespondencji.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy