Nowy numer 38/2021 Archiwum

ŚDM-Śląsk uruchomi infolinię

Jak przez województwo śląskie przewieźć setki tysięcy ludzi w czasie Światowych Dni Młodzieży? W Katowicach duża narada.

Samych Włochów, którzy w jednym z dni ŚDM chcą przejechać z Krakowa na Jasną Górę i z powrotem, będzie od 100 do nawet 120 tysięcy. Będą chcieli skorzystać z transportu publicznego, bo wielu z nich dotrze z Włoch samolotami.

Między innymi o tym rozmawiali w Katowicach 16 czerwca członkowie Grupy Roboczej, złożonej m.in. z policjantów, przedstawicieli służb medycznych, pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz księży z aż pięciu diecezji, które leżą na terenie województwa śląskiego. W spotkaniu uczestniczył też wiceprezes Kolei Śląskich. – Na podstawie informacji otrzymanych z kurii na temat potrzeb transportowych Koleje Śląskie próbują dograć „rozkład jazdy” dla pielgrzymów. Chodzi o to, żeby można ich było przetransportować do Krakowa, Częstochowy i Oświęcimia, bo w tych trzech kierunkach będą podróżować – powiedział nam Grzegorz Cius, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, gospodarza spotkania.

Grupa Robocza omawiała też bezpieczeństwo uczestników. Uczestniczą w niej policjanci, którzy pracowali wcześniej przy zabezpieczeniu Euro 2012. Wreszcie mówiono o planie uruchomienia specjalnej infolinii, która będzie obsługiwać co najmniej siedem języków. Powstanie w Ośrodku Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. – Pielgrzymi, dzwoniąc pod jeden numer, będą mogli porozumieć się w swoim ojczystym języku, zgłosić problem czy zadać jakieś pytanie – mówi Grzegorz Cius.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama