Nowy numer 46/2018 Archiwum

Styl życia Jezusa i Maryi

- Pokora w naszym życiu chrześcijańskim jest decydująca, bo jest ustąpieniem pierwszego miejsca Bogu – powiedział ks. Marcin Wylężek w Rudach.

W niedzielę 14 czerwca w Rudach świętowano 20. rocznicę ustanowienia sanktuarium Matki Bożej Pokornej. Była to też 6. rocznica podniesienia rudzkiego kościoła do godności bazyliki mniejszej.

– Matka Boża wybrała sobie to miejsce, żeby pocieszać, umacniać, wspierać wszystkich, którzy z głęboką wiarą do niej spieszą. Przychodzili tu nasi przodkowie, dzisiaj przychodzimy i my – powiedział na rozpoczęcie ks. Rafał Wyleżoł, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii w Rudach.

Eucharystii z okazji odpustu Matki Bożej Pokornej przewodniczył ks. Marcin Wylężek z sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie. – Przeciwieństwem pokory jest pycha, czyli budowanie świata bez Pana Boga – powiedział w homilii. – Pokora w naszym życiu chrześcijańskim jest decydująca, bo jest ustąpieniem pierwszego miejsca Bogu. Pokora jest godna wyboru dlatego, że jest stylem życia samego Boga i Jego Matki. To lekki, ale mocny stelaż życia. Pycha nie dźwignie życia, nie uniesie go. Pokorne to życie, które prowadzi do Boga – zauważył.

Tego dnia do sanktuarium Matki Bożej Pokornej pielgrzymowali mężczyźni z Bractwa Eucharystycznego. Podczas popołudniowego nabożeństwa nowi członkowie złożyli przyrzeczenia, a pozostali odnowili je.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy