Nowy numer 3/2019 Archiwum

RAŚ znów we władzach województwa śląskiego?

Dołączenie do koalicji zaproponowała autonomistom śląska Platforma Obywatelska.

Platforma Obywatelska zaprasza polityków Ruchu Autonomii Śląska do współrządzenia regionem. Koalicja w Sejmiku Województwa Śląskiego miałaby teraz liczyć aż cztery ugrupowania: PO, PSL, SLD i RAŚ.

RAŚ miał współrządzić województwem śląskim już w zeszłym roku, zaraz po ostatnich wyborach samorządowych. Wtedy jednak Platforma w ostatniej chwili wycofała się z koalicyjnej oferty - według nieoficjalnych informacji, pod naciskiem przeciwnego związkowi z RAŚ prezydenta Komorowskiego. Obecna oferta śląskiej PO dla autonomistów jest zapewne związana z wyborczą porażką Bronisława Komorowskiego i ze zmianą układu sił w tej partii.

Także w RAŚ nie było jednomyślności, czy wchodzić w koalicję z PO. Przeciwny rozpoczęciu rozmów na ten temat był przewodniczący Jerzy Gorzelik, ale został przegłosowany na zarządzie RAŚ. Trwają już koalicyjne negocjacje. Według nieoficjalnych informacji, jeden z polityków RAŚ - mówi się o Henryku Merciku - miałby otrzymać miejsce w Zarządzie Województwa Śląskiego.

RAŚ współrządził już regionem w poprzedniej kadencji, ale zerwał tę koalicję w 2013 r., kiedy marszałkiem województwa śląskiego był Mirosław Sekuła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • MarcinB-om
    08.06.2015 20:48
    Politycznie to dla Platformy dobry ruch. RAŚ może liczyć na kilkunastoprocentowe poparcie w śląskim obrębie województwa śląskiego. Ta koalicja to oczko puszczone w stronę wyborców RAŚ, by poparli Platformę za kilka miesięcy w wyborach samorządowych. Problem w tym, że najpewniej wyborcy RAŚ poprą Pawła Kukiza ze względu na JOWy.
    Oczywiście to nie jest dobra informacja dla mojego województwa, że głos w tym województwie mają ludzie którzy na listy wyborcze zapraszają i wstawiają założyciela Śląskiego Ruchu Separatystycznego(czyt. wybory samorządowe 2011 rok, lista katowicka, numer dwa na liście Pan Kot). Natomiast już tylko ludzie całkiem ślepi i głusi myślą że w Platformie są ludzie którzy mają jakiekolwiek poglądy,sumienie, o dobru naszego kraju w sercu nie wspominając. To są jak to się mówi w gwarze śląskiej "kabociorze", czyli ludzie którzy przyodzieją każdy garnitur dla osobistych korzyści.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy