Nowy numer 29/2021 Archiwum

W Gliwicach zaśpiewa Natalia Niemen i Mate.O

Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w najbliższą niedzielę, 14 czerwca. Odbędą się w Bytomiu i w Gliwicach, gdzie pochód zakończy koncert "Nie wstydzę się Jezusa!".

Marsze dla Życia i Rodziny odbędą się 14 czerwca. W Bytomiu marsz rozpoczyna się Eucharystią o 14.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Po niej o 15.00 wyrusza pochód, przechodząc ulicami okalającymi rynek. Przed 16.00 powrót na rynek i dalsza, artystyczna część wydarzenia. 

W Gliwicach marsz rozpocznie się Eucharystią w katedrze o 12.30, po której nastąpi wyjście. Po drodze zaplanowana jest ewangelizacja na rynku oraz modlitwa za rządzących przed Urzędem Miasta. Tu będzie on równocześnie Marszem dla Jezusa. – Dlaczego? Bo Jezus jest godzien, by Go wielbić, chwalić i głosić Jego zbawienie nawet na ulicach! To też Marsz dla Życia, bo ono jest darem Wszechmogącego i chcemy je szanować i bronić – wyjaśnia Stefan Mitas z Inicjatywy Missio.

Na zakończenie marszu punktem kulminacyjnym będzie spotkanie o 15.00 w parku Chopina pn. „Nie wstydzę się Jezusa”. Cztery godziny dobrej muzyki w wykonaniu Natalii Niemen, Mate.O i innych zespołów chrześcijańskich. Członkowie wspólnot i małżeństwa podzielą się świadectwem swojego życia z Bogiem na co dzień. Będzie przedszkole dla dzieci, kawiarenka i księgarnia z literaturą chrześcijańską.

– Wszystkich, który nie wstydzą się Jezusa, zapraszamy do współtworzenia tych wydarzeń. Przez modlitwę i post, bo to głównie wydarzenie duchowe, reklamowanie go, naklejki na szybę samochodu są do odebrania w księgarni św. Jacka na rynku oraz obecność na marszu i wsparcie finansowe tych wydarzeń – zaprasza Stefan Mitas. Szczegółowe informacje: tel. 608 440 910, www.inicjatywamissio.pl.

W Gliwicach zaśpiewa Natalia Niemen i Mate.O   Masze przejdą w dwóch miastach - Gliwicach i Bytomiu Mira Fiutak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama