Nowy numer 49/2022 Archiwum

Żeby żyła jak najdłużej

Trzyletnia Julia będzie główną bohaterką tegorocznego Festiwalu Dreams&Teams w Gliwicach.

Pomagała mama, pomogą córce

– Na początku baliśmy się z nią wychodzić, bo miała napady płaczu, bezdechy – wspomina pani Małgorzata. Teraz jest pod tym względem lepiej, spacery należą do normalności, tylko wzrok ludzi czasem boli. Starają się jednak żyć normalnie, na miarę sytuacji. Mieszkają w Gliwicach-Sośnicy, w małym pokoiku u mamy pani Małgorzaty.

Julia cały czas korzysta z pomocy Śląskiego Hospicjum Domowego dla Dzieci z Tychów. – Dwa razy w tygodniu przyjeżdża pielęgniarka, co dwa tygodnie rehabilitant, dwa razy w miesiącu jest lekarz, a codziennie rano hospicjum dzwoni do nas i pyta, jaka jest sytuacja. Oni też od razu wypożyczają potrzebny sprzęt. Bez nich chyba nie dalibyśmy rady – podkreśla pani Małgorzata.

Najważniejsza jest teraz intensywna rehabilitacja, żeby zaczęła poprawnie trzymać główkę, a nóżki i rączki były dobrze ustawione, nauka karmienia, aby się przemogła i w końcu zaczęła jeść sama, kontrolne wizyty m.in. u kardiologa, może turnus rehabilitacyjny… Wszystko, co mogłoby jak najlepiej usprawnić jej życie.

Dlatego Julia będzie główną bohaterką tegorocznego Festiwalu Dreams&Teams. W tym roku będzie to dziesiąta tego typu akcja, w której parę lat temu jej mama, jeszcze uczennica, angażowała się jako wolontariuszka. Zajmowała się wtedy dziećmi z przedszkoli i domów dziecka. Teraz inni, choć przez chwilę, zajmą się jej córeczką i pomogą zebrać pieniądze, których brakuje. "Gdy spojrzymy w jej śmiejące się oczka, wiemy, że warto walczyć do końca!" – napisali rodzice Julki w zaproszeniu na festiwal.


Festiwal Dreams&Teams

Czyli „Duży małemu i wszyscy razem" organizowany jest przez uczniów w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych. Jest to impreza sportowo-artystyczna dla dzieci, która w tym roku odbędzie się 29 kwietnia o 10.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach-Sośnicy. Zbiórka na pomoc trzyletniej Julii Rutkowskiej jest charytatywnym celem festiwalu (pieniądze wpłacać można na konto RADA RODZICÓW ZSET w Gliwicach, ING BANK ŚLĄSKI S.A. 2210501285 1000002316758248 z dopiskiem: "Julia Rutkowska"). W Dreams&Teams biorą udział dzieci ze szkół podstawowych Gliwic i okolic, z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz dziećmi niepełnosprawnymi. Facebook: Dziesięciolecie Dreams&Teams.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy