Nowy numer 42/2018 Archiwum

Góry na drodze do Wielkiej Brytanii

Są gotowi na wszystko. Mają ze sobą ciepłe ubrania, namioty, menażki i czapki. Nie wiedzą, czy złapie ich śnieg, deszcz czy mróz. Niestraszne są im warunki atmosferyczne ani polskie i słowackie góry. Rowerowe wyprawy NINIWY Team pobijają kolejne rekordy, tym razem ilościowe.

Zapaleni miłośnicy dwóch kółek i ekstremalnych warunków z całej Polski wyruszyli o poranku z Kokotka na wyprawę przygotowawczą przed wakacyjną ekspedycją na Wyspy Brytyjskie.

Na porannej Eucharystii o godzinie 6.00 w kościele w Kokotku stawiło się ponad 60 osób. Później rowerzyści zostali podzieleni na cztery mniejsze grupy. Wyprawa będzie trwała od dzisiaj do piątku. Trasa prowadzi z Kokotka przez Żywiec, Zawoję, Poprad, Zakopane i Wadowice.

W cztery dni rowerzyści zrobią pętlę o długości ponad 600 kilometrów. Jeszcze dziś planują dojechać do Żywca do zaprzyjaźnionego ks. Grzegorza Kierpca – organizatora wypraw „Rozkręć Wiarę”.

Udział w wyprawie przygotowawczej ma charakter eliminacyjny. Każdy, kto przejedzie cały dystans, dostanie przepustkę od o. Tomasz Maniury OMI, lidera NINIWA Team, na wyprawę na Wyspy Brytyjskie. 

Oprócz ilości zaskakującą wiadomością są miejsca pochodzenia rowerzystów. Uczestnicy przyjechali dosłownie z całej Polski. By podjąć wyzwanie zakwalifikowania się na wakacyjną wyprawę, do Kokotka przybyli m.in. ze Słupska, Gniezna, Bydgoszczy, Stalowej Woli, Warszawy, Lublina, Siedlec, Kędzierzyna, Gliwic czy Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy