Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mainstream się pręży

Adam Pazera, kierownik katowickiego kina "Światowid", zaprasza na specjalny pokaz filmu "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego, który odbędzie się 31 marca o godz. 16.15.

Jest to gest solidarności z mistrzem polskiego kina, który według niego niesłusznie otrzymał aż 12 nominacji do tzw. "Węży". To polski odpowiednik Złotych Malin, przyznawanych dla najgorszych produkcji filmowych. W tym roku zostaną one wręczone 1 kwietnia. W przeddzień tego show Adam Pazera zaprasza na najnowszy film reżysera "Z dalekiego kraju". Chce w ten sposób zaznaczyć, że w Katowicach na Zanussiego chodzi się do kina, a widzowie z jego zdaniem się liczą.

Kierownik kina "Światowid" uważa, że nominacja do "Węży" to ustawiona nagonka na wybitnego reżysera, który w swoim nowym filmie ostro mówi, że przestaliśmy żyć wartościami, a katolicyzm jawi się jako obce ciało w oku współczesnego świata. Podczas zapowiadanego pokazu filmu A. Pazera przeczyta napisany specjalnie na tę okazję wiersz:

Mainstream już się pręży:

12 nominacji do Węży!

"Obce ciało" dotyka?

Tak? Bo to już... "polityka":

„Katolik w korporacji” -

Nie może przecież mieć racji!

Hejtować na wiarę dziś w cenie:

Przyszło na Zanussiego zlecenie?!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • sorcier
    26.03.2015 18:04
    Towarzystwo związane z kinem "Światowid" zawsze było nietuzinkowe i szukające własnych dróg - również w odległych czasach moich studiów. Pozdrawiam wszystkich, którzy przewinęli się przez "Światowida" przez te lata.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma