Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie żyje o. Krzysztof Kopeć OMI

Oblat zmarł nagle we wtorek 10 lutego na plebanii parafii pw. św. Michała Archanioła w Siołkowicach Starych w powiecie opolskim. Miał 53 lata.

O. Krzysztof Kopeć odszedł do Pana w 53. roku życia, 33. roku powołania zakonnego i 27. roku kapłaństwa.

Urodził się 27 maja 1962 r. w Kocku na Podlasiu. Tam wychował się i zdał maturę. Nowicjat rozpoczął we wrześniu 1981 r. na Świętym Krzyżu. W 1982 r. złożył pierwsze śluby zakonne, a 8 września 1986 r. śluby wieczyste. Święcenia diakonatu przyjął z rąk bp. S. Napierały 17 czerwca 1987 r., a rok później prezbiteratu z rąk abp. J. Stroby.

Pracował przez cztery lata jako wikariusz w Siedlcach, a następnie w Iławie, gdzie od 1992 r. był ekonomem, rekolekcjonistą oraz zastępcą przełożonego. Jako misjonarz ludowy głosił wiele misji, rekolekcji, prowadził animacje misyjne oraz zastępował okolicznych proboszczów m.in. w Bodzanowie, Łebie, Gorzowie Wielkopolskim i od 2007 r. w Lublińcu.

Odszedł niespodziewanie w czasie zastępstwa proboszcza na Opolszczyźnie.

Pogrzeb o. Krzysztofa Kopcia OMI odbędzie się w piątek 13 lutego o 11.00 w Lublińcu. Mszy św. komunitetowej będzie przewodniczył bp Paweł Stobrawa. Po niej zmarły zostanie pochowany na tamtejszym oblackim cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama