Nowy numer 33/2018 Archiwum

Naukowcy i świadkowie o deportacjach

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu spotkają się ci, którzy badają i dokumentują wydarzenia sprzed 70 lat, oraz ci, którzy widzieli je na własne oczy.

Spotkanie „Z Górnego Śląska do sowieckich obozów” będzie połączone z emisją filmu „Przemilczana tragedia 1945”. W panelu dyskusyjnym wezmą udział reprezentujący katowicki oddział IPN: dr hab. Adam Dziurok, dr Dariusz Węgrzyn i Sebastian Rosenbaum oraz dr Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa, reprezentujący otwierane w połowie lutego Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR, a także świadkowie tych tragicznych wydarzeń 1945 roku. Dyskusję poprowadzi dr Joanna Lusek z Muzeum Górnośląskiego.

Panel dyskusyjny odbędzie się w najbliższy wtorek,10 lutego o 17.00 w gmachu muzeum przy pl. Jana III Sobieskiego 2 (w świetlicy). Wstęp jest wolny. Wraz z Muzeum Górnośląskim spotkanie współorganizuje Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Katowicach.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma