Wstań i idź do Spodka

Już 17 lutego premiera musicalu "Jonasz". Zapraszają NINIWA i twórcy "Exodusu".

Po "Franciszku" i "Exodusie" przyszedł czas na "Jonasza". Czy dzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu uda mu się nawrócić katowicki Spodek?

Próby podejmie się ponad 150 ludzi, wśród nich artyści gliwickiego Teatru A, wokaliści, aktorzy i młodzi amatorzy. Premiera musicalu 17 lutego o 18.30.

"Jonasz" na nowo pojawi się w Katowicach 10 lat po tym, jak powstało Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA. I to właśnie ono współorganizuje to wydarzenie. Po spektaklu scenę przejmie ks. Jakub Bartczak, kapłan, który ewangelizuje przez rap. W krótkiej prezentacji poznamy wtedy różne twarze młodego Kościoła. - Wstań i idź do Niniwy! Ten Spodek na pewno jest dla nas takim symbolem współczesnego świata. Chcemy wychodzić z Ewangelią, ze słowem Bożym na przeróżne sposoby - mówi o. Tomasz Maniura OMI.

"Jonasz", podobnie jak postać, o której opowiada, ma swoją historię. Powstał prawie 20 lat temu i zapoczątkował tym samym działalność Teatru A.

Nową wersję historii biblijnego proroka w humorystyczny i dynamiczny sposób przedstawi młody, roztańczony i rozśpiewany zespół. Usłyszymy muzykę przybliżającą nam kulturę żydowską na przemian z rockiem i popem. - Z jednej strony jest to musical. Aktorzy na zmianę chodzą, mówią, tańczą, śpiewają. Z drugiej - barwna opowieść; jest burza morska i statek, i wielka ryba, i rozpasana Niniwa, i świat żydowski - mówi Mariusz Kozubek, reżyser musicalu.

- Bierzemy się za tę historię, żeby opowiedzieć prostą prawdę, że Pan Bóg jest miłosierny i pragnie zbawienia wszystkich ludzi. Niezależnie od tego, co my o nich myślimy; czy od razu wsadzamy ich do piekła, czy dajemy im drugą szansę. A przy okazji pokażemy Jonasza, który ma z tym problem. Tę jego trudną drogę, w której na końcu słyszy, że sercem Boga jest miłosierdzie.

W główną rolę wcieli się Piotr Solorz, student Akademii Muzycznej. W projekt włączyła się także oblacka młodzież, która wystąpi m.in. w scenach tanecznych.

Posłuchaj utworu promującego musical:

"Obudź się" - utwór promujący musical Jonasz
Exodus Spodek

Musical "Jonasz", tekst (na podstawie Księgi Jonasza) i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Marcin Dzwonowski, choreografia: Henryk Konwiński, scenografia: Alicja Pacyniak, kostiumy: Marek Stecko, producent: Piotr Czakański.

Bilety do nabycia:

- w sieci Ticketpro.pl;

- w parafiach archidiecezji katowickiej i gliwickiej;

- w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Katowicach, tel. 519 546 011;

- w siedzibie Grupy eM Media, Katowice ul. Wita Stwosza 11 tel. 506 727 468, 506 727 458.

Rezerwacja biletów: reklama@grupaem.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..