Nowy numer 37/2021 Archiwum

Idziemy przez świat, by być znakiem nadziei

Osoby życia konsekrowanego spotkały się w sobotę w gliwickiej katedrze na adwentowym dniu skupienia. Eucharystii przewodniczył bp Jan Kopiec.

– Po to jest to dzisiejsze spotkanie, byśmy sobie uświadomili, że Pan przychodzi i daje nam nowy znak, by po raz kolejny wybrać Jego drogę w naszym życiu. Tylko wtedy spełnimy te wszystkie nadzieje, które pokładamy w nas my sami i Kościół święty. Idziemy przez świat, by być znakiem nadziei – powiedział w homilii biskup gliwicki. Mszę koncelebrowali ojcowie m.in. redemptoryści, oblaci i kapucyni.

Ordynariusz gliwicki podkreślił, że osoby konsekrowane od wieków w swojej posłudze musiały przystosować się do ówczesnych sytuacji historycznych. – Na tym polega geniusz tych, którzy tę drogę wybrali i ją opracowywali, że potrafili dostrzegać, dla jakiego celu trzeba powołać wspólnoty – powiedział. Dodał również, że trudno być dziś chrześcijaninem nie tylko na świecie, ale też w Polsce, choć każde czasy można nazwać ciężkimi.

– Oto ja sługa Pański, oto ja służebnica Pańska, idę razem z Tobą, Panie, bo tyle jest spraw do zrealizowania w tym świecie – powiedział bp Kopiec.

Druga część spotkania odbyła się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, gdzie osoby konsekrowane złożyły sobie życzenia i połamały się opłatkiem. Biskup gliwicki zaznaczył, że ustanowiony Rok Życia Konsekrowanego nie ma podkreślić samej posługi, ale wskazać na to, po co ona jest.

W adwentowym spotkaniu wzięli udział członkowie zakonów męskich, świeckich oraz siostry m.in. służebniczki, boromeuszki, elżbietanki, felicjanki i jadwiżanki.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama