GN 28/2018 Archiwum

Będzie zbiórka na katedrę w Sosnowcu

Bp Jan Kopiec prosi o modlitwę i finansowe wsparcie poszkodowanych.

W najbliższą niedzielę w kościołach diecezji gliwickiej zostanie odczytana odezwa biskupa gliwickiego w sprawie finansowego wsparcia renowacji katedry w Sosnowcu, która ucierpiała w pożarze.

„W wyniku tego tragicznego wydarzenia świątynia, wraz z jej cennym dziedzictwem kulturowym, uległa zniszczeniu. Przed wiernymi diecezji sosnowieckiej stoi teraz trud odbudowy i przywrócenia dawnego piękna katedrze, która jest matką wszystkich kościołów diecezji. Odpowiadając na apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, pragniemy dać wyraz naszej solidarności z poszkodowanymi. Dlatego też zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z prośbą o modlitewne i finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia” – napisał bp Jan Kopiec.

Zbiórka przed kościołami diecezji gliwickiej odbędzie się 16 listopada.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma