Nowy numer 23/2021 Archiwum

300 nowych miejsc pracy i to nie koniec

W Pyskowicach Rossmann otworzył trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce.

Firma Rossmann uruchomiła wczoraj regionalne centrum dystrybucyjne dla południowej części Polski, z magazynem o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych.

– Budowa magazynu Rossmanna trwała niespełna rok. Bardzo cieszy nas fakt, że udało się ją tak sprawnie przeprowadzić. Dzięki naszej firmie pracę znalazło 300 osób – mówi Marek Maruszak, prezes Zarządu Rossmanna.

Budowa kosztowała 70 mln zł i trwała 11 miesięcy. W magazynie na różne stanowiska przyjęto do pracy 230 osób. Oprócz magazynierów zatrudnienie znaleźli informatycy oraz pracownicy działu administracji. Dodatkowo przy obsłudze centrum logistycznego w firmach zajmujących się transportem, ochroną, sprzątaniem i cateringiem zatrudniono około 70 osób. W tej chwili dzięki inwestycji Rossmanna pracę znalazło 300 osób, z czego ponad 120 z samych Pyskowic. W ciągu 5 lat liczba pracowników magazynu powinna zwiększyć się o kolejnych 100 osób.

– Cieszę się bardzo, że firma Rossmann zdecydowała się zrealizować swoją inwestycję właśnie w Pyskowicach, to dla naszego miasta ważne wydarzenie. Hasło promocyjne Pyskowic brzmi "Rozwój wpisany w tradycję". Tradycję mamy długą – to 754 lata od nadania praw miejskich, a takie inwestycje jak Centrum Dystrybucyjne Rossmann to jego rozwój. Jestem przekonany, że przyciągnie to kolejnych inwestorów – powiedział burmistrz Pyskowic Wacław Kęska.

To trzecie regionalne centrum dystrybucyjne w Polsce. Dwa pozostałe znajdują się w Grudziądzu (dla północnej części kraju) i w Łodzi. W Polsce firma Rossmann, lider rynku chemiczno-kosmetycznego obecna jest od 21 lat i ma u nas 945 sklepów drogeryjnych. Działalność w Polsce rozpoczęła od otwarcia swojego sklepu przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. W najbliższych latach Rossmann planuje otwierać około 150 drogerii rocznie.

300 nowych miejsc pracy i to nie koniec   Centrum Dystrybucyjne Rossmanna w Pyskowicach Rossmann

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama