Nowy numer 23/2021 Archiwum

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich

Szkloki, kopalnioki i powstańcze pieśni podczas bezpłatnej jazdy zabytkowym tramwaju N53.

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich   Zabytkowy tramwaj zatrzymywał się na wszystkich przystankach i oferował darmowy przejazd Anna Derkowska /Foto Gość

W ten nietypowy sposób na terenie Bytomia, Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich oraz Zabrza reklamowało się Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Placówka będzie otwarta 18 października. W tym dniu bilety wstępu będą kosztowały złotówkę.

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich   W tramwaju wisiały plakaty informujące o wydarzeniach towarzyszących otwarciu muzeum Anna Derkowska /Foto Gość

- Myślę, że to bardzo ciekawy sposób promocji. Szkoda tylko, że pan grający na cyi, czyli akordeonie dziś już nie jeździ - mówił Krzysztof z Bytomia, który wybrał się na przejażdżkę we wtorek. - Załapaliśmy się jednak na cukierki oraz dostaliśmy ulotki informujące o nowym muzeum. Wydaje się, że będzie bardzo ciekawe i na pewno wybierzemy się na otwarcie - dodawała Ania.

A Jakub Drogoś, prezes Klubu Miłośników Transportu Miejskiego, który pełnił funkcję konduktora, tłumaczy: - Cukierków zabrakło nam już w Świętochłowicach, czyli parę przystanków temu. Każdy dostaje ulotki i książeczki o muzeum. Trasa tramwaju obejmowała mniej więcej obszar, na jakim toczyły się walki trzech Powstań Śląskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama