Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich

Szkloki, kopalnioki i powstańcze pieśni podczas bezpłatnej jazdy zabytkowym tramwaju N53.

Zabytkowy tramwaj zatrzymywał się na wszystkich przystankach i oferował darmowy przejazd   Zabytkowy tramwaj zatrzymywał się na wszystkich przystankach i oferował darmowy przejazd Anna Derkowska /Foto Gość

W ten nietypowy sposób na terenie Bytomia, Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich oraz Zabrza reklamowało się Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Placówka będzie otwarta 18 października. W tym dniu bilety wstępu będą kosztowały złotówkę.

W tramwaju wisiały plakaty informujące o wydarzeniach towarzyszących otwarciu muzeum   W tramwaju wisiały plakaty informujące o wydarzeniach towarzyszących otwarciu muzeum Anna Derkowska /Foto Gość

- Myślę, że to bardzo ciekawy sposób promocji. Szkoda tylko, że pan grający na cyi, czyli akordeonie dziś już nie jeździ - mówił Krzysztof z Bytomia, który wybrał się na przejażdżkę we wtorek. - Załapaliśmy się jednak na cukierki oraz dostaliśmy ulotki informujące o nowym muzeum. Wydaje się, że będzie bardzo ciekawe i na pewno wybierzemy się na otwarcie - dodawała Ania.

A Jakub Drogoś, prezes Klubu Miłośników Transportu Miejskiego, który pełnił funkcję konduktora, tłumaczy: - Cukierków zabrakło nam już w Świętochłowicach, czyli parę przystanków temu. Każdy dostaje ulotki i książeczki o muzeum. Trasa tramwaju obejmowała mniej więcej obszar, na jakim toczyły się walki trzech Powstań Śląskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma