Nowy numer 23/2021 Archiwum

Świętość, czyli kres drogi nawrócenia

Nieszporami papieskimi w gliwickiej katedrze rozpoczęliśmy świętowanie XIV Dnia Papieskiego.

Późnym popołudniem 11 października w katedrze, jak co roku, sprawowane były nieszpory papieskie. Śpiew poprowadziła schola katedralna wraz z katedralnym organistą Bogdanem Stępniem.

– Ten świadek świętości jest już dziś orędownikiem naszych codziennych spraw przed Bogiem. Do świętości zachęcał i do niej dążył. „Świętość stanowi kres drogi nawrócenia”, mawiał papież – przypomniał ks. Bernard Plucik, proboszcz parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła.

– Stawiamy może małe kroki, ale ciągle wiodące ku nawróceniu, prowadzące do świętości. Jest to droga pokory, prostoty, ubóstwa. Ona sprawia, że jesteśmy wolni i szczęśliwi. Jan Paweł II to święty, który żył pośród nas. Byliśmy jego braćmi w tej drodze – zauważył.

XIV Dzień Papieski odbywa się po hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. – Na pewno był też świadkiem tego pragnienia. Na pewno jest to też zadanie dla każdego z nas – powiedział ks. Plucik.

Jutro,12 października o godzinie 12.30 w katedrze, bp Jan Kopiec będzie przewodniczył Eucharystii z okazji 35. rocznicy wyboru Jana Pawła II na stolicę piotrową oraz w intencji wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców naszej diecezji z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama