Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wieczór Uwielbienia w Lublińcu

W uroczystość Bożego Ciała na lublinieckim rynku odbył się koncert "W górę serca" połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Był to drugi Wieczór Uwielbienia organizowany przez Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej z Katowic, Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA z Kokotka, parafie dekanatu Lublinieckiego z dziekanem ks. Konradem Mrozkiem oraz Urząd Miasta w Lublińcu i Miejski Dom Kultury. – Bardzo się cieszę, że w to piękne święto Bożego Ciała deklarujemy nasze przywiązanie do wiary i tradycji – mówił na rozpoczęcie Edward Maniura, burmistrz Lublińca. – Jestem głęboko przekonany, że tutaj w Lublińcu potrafimy sobie radzić z wszystkimi trudnościami, jakie są dokoła nas i robimy to z dobrze rozumianym poświęceniem dla drugiego człowieka – dodał.

Był to koncert muzyki chrześcijańskiej połączony z działaniami profilaktycznymi z zakresu współczesnego niewolnictwa, handlu ludźmi, prostytucji oraz przemocy, którymi to problemami na co dzień zajmuje się Stowarzyszenie PoMOC. – Cieszę się że już drugi raz możemy na tym rynku uwielbiać Pana Jezusa – mówiła s. Anna Bałchan prezes Stowarzyszenia PoMOC. – Na co dzień pracujemy z ofiarami przemocy w domu i rodzinie. Staramy się robić wszystko, aby tej przemocy było jak najmniej. Postanowiliśmy wybudować żłobek i w nim organizować warsztaty dla rodziców czy dziadków, aby umieli organizować swój czas i wiedzieli, jak mówić do siebie językiem miłości, po to, aby nam się chciało razem ze sobą żyć. Pracujemy również z ofiarami handlu ludźmi, organizujemy różne programy przygotowujące ludzi do wyjazdu za granicę, aby ich praca była bezpieczna i bez wyzysku –podkreśliła.

Wieczór Uwielbienia w Lublińcu   Natalia Niemen wraz z lublinieckim chórem Con Brio Jan Maniura /GN Koncert rozpoczął się od występów lokalnych grup muzycznych m.in. scholii z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu oraz grupy „Aktorzy w Trampkach” ze szkoły im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Następnie został przedstawiony spektakl profilaktyczny „Wam też tak radzę” w wykonaniu osadzonych w Zakładzie Karnym w Lublińcu. Opowiadał o tym, jak łatwo szara codzienność życia może się każdemu z nas znudzić i jak rodzą się marzenia o wygodnej próżnej egzystencji. Przestrzegał przed zagrożeniami, jakie czekają na każdego z nas, jeśli będziemy chcieli szybko się wzbogacić i stać się atrakcyjnymi dla współczesnego świata kosztem własnej rodziny.

Część koncertowa Wieczoru Uwielbienia połączona była z muzyczną adoracją Najświętszego Sakramentu. Był to uroczysty moment, podczas którego wszyscy obecni na lublinieckim rynku uklęknęli przed Najświętszym Sakramentem. Była to wspólna modlitwa uwielbienia Boga i dziękczynienia Mu za ten koncert, za drugiego człowieka i za wszelkie dobro, jakie codziennie otrzymujemy od Niego. Tego wieczoru wystąpiły Magda Anioł, s. Anna Bałchan oraz Natalia Niemen, które także dały świadectwo wiary i zaufania Bogu. Towarzyszył im kwartet smyczkowy Altra Volta i chór Con Brio z Lublińca.

Patronat honorowy nad koncertem objął biskup gliwicki Jan Kopiec i burmistrz Lublińca Edward Maniura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama