Nowy numer 38/2021 Archiwum

Trzy dni z gliwickimi chórzystami

Chór Katedralny z Gliwic pielgrzymował i koncertował na Ziemi Lubelskiej.

W programie wyjazdu od 13 do 15 czerwca znalazło się nawiedzenie sanktuariów maryjnych w Skarżysku-Kamiennej i Wąwolnicy, a także wizyta w muzeach: Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Stefana Żeromskiego w Nałęczowie i Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Chórzyści ponadto podziwiali piękno parków w Puławach, Nałęczowie, zwiedzili również Kazimierz Dolny.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. z udziałem chóru oraz koncert w archikatedrze lubelskiej w sobotę, 14 czerwca. Chór pod batutą prof. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody wykonał m.in. Mszę „Jubiläums-Messe” pierwszego dyrygenta Kurta Matzkera, „Modlitwę o pokój” Norberta Blachy, „Najświętsza Panno” Jana Matlakiewicza i „Te Deum” śląskiego kompozytora Ignaza Reimanna. Zespołowi akompaniował organista katedry gliwickiej Bogdan Stępień.

15 czerwca chór uczestniczył w uroczystej Mszy św. i koncertował podczas Parafiady w parafii Matki Bożej Różańcowej na lubelskim osiedlu Czuby. Nie zabrakło także wizyty w muzeum uniwersyteckim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz utworu „Gaude Mater” wykonanego na tamtejszym dziedzińcu.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama