Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dziękujemy za świętego i świętemu

Dzisiaj wieczorem w gliwickiej katedrze będziemy dziękować za kanonizację Jana Pawła II. I za "historyczne 5 minut poświęcone naszej młodej diecezji gliwickiej" 15 lat temu.

Diecezjalne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 17 czerwca, w 15. rocznicę spotkania z ojcem świętym na gliwickim lotnisku. Eucharystia w katedrze rozpocznie się o 18.00.

W zaproszeniu skierowanym do diecezjan biskupi gliwiccy Jan Kopiec i Gerard Kusz napisali: „Jesteśmy dłużnikami Jego »pasterskiej miłości«. Pamiętamy ten czerwiec roku 1999. Schorowany Ojciec Święty wbrew opinii otoczenia postanawia przyjechać do nas – do Gliwic. Uważał, że nie mógł nie przyjechać. Za tę Jego osobistą decyzję jesteśmy mu wdzięczni. Za ten wspólnie odmówiony »Anioł Pański«, za błogosławieństwo apostolskie, za spontaniczny dialog, jaki nawiązał z 500-tysięczną rzeszą wiernych, za historyczne 5 minut poświęcone naszej młodej diecezji gliwickiej, chcemy przed Boży Majestat zanieść naszą pełną miłości modlitwę dziękczynną już za Jego wstawiennictwem”.

Poniżej do pobrania pełny tekst zaproszenia biskupów gliwickich na dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma